دوره آموزشی رایگان آماده سازی زمین برای کشت

دوره آموزشی رایگان آماده سازی زمین برای کشت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

آماده سازی زمین برای کشت که « تهیه زمین » و « خاک ورزی » هم نامیده می شود. یکی از بهترین مراحل کشت و کار یا زراعت یک گیاه محسوب می شود . این مرحله از زراعت شامل مجموعه عملیات یا اقداماتی است که زمین را برای استقرار و رویش بذر آماده کرده ، تأثير بسزایی در رشد و عملکرد نهایی آن دارد.

در عملیات آماده سازی زمین برای کشت ، « خاک » را با استفاده از « ماشین های کشاورزی » برای زراعت « گیاه » آماده می سازیم. لازمه موفقیت در این امر مهم، شناخت و استفاده درست از خاک ، ماشین های کشاورزی و گیاه می باشد.

این مهارت به شما می آموزد که چگونه زمین را به نحوی شایسته برای زراعت گیاهان مختلف ، در شرایط متفاوت آماده سازید . در این مهارت اقدامات قبل از شخم ، شخم ، نرم و هموار کردن زمین و تقویت خاک زراعی به صورت مرتب و به طور عمومی آمده است . به نحوی که انجام منظم آن ها شرایط خاک را برای کاشت اغلب گیاهان آماده می سازد .

با توجه به اینکه برخی از گیاهان و یا برخی از روش های زراعی و مناطق ، هر کدام دارای شرایط و ویژگی های خاصی هستند لذا این مهارت به اصول عمومی آنها اشاره داشته و اقداماتی را در نظر گرفته است .

موفقیت شما در این مهارت که از مهارت های اساسی و بسیار مهم در زراعت و باغبانی ست ، نیاز به مطالعه دقیق محتوای سرفصل های زیر دارد : 

5 1 امتیاز
امتیاز به این صفحه
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها
0 +
فایل آموزشی
0 +
مطالب آموزشی
logo-samandehi