×

بیماری شانکر باکتریایی درختان میوه هسته دار

بیماری شانکر باکتریایی درختان میوه هسته دار
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

بیماری شانکر باکتریایی در ایران ابتدا در سال ۱۳۶۰ در اصفهان روی درختان زردآلو مشاهده و تشخیص داده شده است. بیماری علاوه بر زردآلو به گیلاس و هلو و بادام نیز حمله می کند و باعث پژمردگی و مرگ قسمتی و یا تمام شاخه های درخت می گردد.

نشانه های بیماری

روی بعضی از شاخه ها پوست تغییر رنگ داده و قهوه ای رنگ شده و چنانچه با چاقو پوست برداشت شود بافت چوب قهوه ای و پوسیده شده است. به این قسمت های نسبتا بزرگ و مرده شانکر می گویند. در درختان زردآلو اغلب ابتدا بعضی از شاخه ها و یا نصف تاج درخت پژمرده و می میرد و در اطراف طوقه نیز پاجوش های متعددی ظاهر می گردد. بیماری می تواند به شکوفه ها و شاخه های گل دهنده نیز حمله نماید و سریعا موجب مرگ آنها شود.

عامل بیماری

عامل بیماری از موجودات بسیار ریز میکروسکپی و یک نوع باکتری بنام پسودوموناس (Pseudomonas syringae) می باشد. باکتری مزبور را بیشتر از محل شانکرهای فعال می توان در آزمایشگاه جدا و کشت داد. آلودگی معمولا در پاییز صورت می گیرد و باکتری از طریق منافذ طبیعی یا زخمهای روی درخت نفوذ می نماید و علائم بیماری مخصوصا در بهار ظاهر می گردد.

مبارزه

مبارزه با این بیماری مشکل و سمپاشی درختان در پاییز و بهار با سم اکسی کلرورمس به نسبت سه در هزار تا حدودی علیه بیماری تاثیر دارد. ضمنا بریدن و سوزاندن شاخه های بیمار کانون آلودگی را در باغ کاهش می دهد.

بیماری شانکر باکتریایی درختان میوه هسته دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *