کتاب راهنمای پرورش پکان (گردوی گرمسیری)

نوع فایل
PDF
حجم فایل
2.4 مگابایت
محتوا
121 صفحه
تاریخ انتشار
۱ خرداد ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

شما پس از مطالعه این کتاب با شرایط پرورش پکان ، نگهداری و برداشت این گردو آشنا خواهید شد. مخاطبان این کتاب، باغداران و کارشناسان، مروجان مسئول پهنه های تولیدی هستند.

مقدمه : پکان یا گردوی گرمسیری از معدود میوه های خشکباری است که در مناطق نیمه گرمسیری کشور قابل کشت است. منشأ پکان، آمریکای شمالی و مرکزی به ویژه سواحل رودخانه می سی سی پی و ایالت تگزاس است. نام پکان از کلمه لاتین پیکین به معنای آجیلی که به وسیله سنگ شکسته می شود، گرفته شده است. همچنین در ۱۰۰ سال گذشته عناوینی از قبیل سوییت پکان، ایلینویس نات، فوکس هیکوری و پیکان هیکوری داشته است.

اهمیت اقتصادی پکان

این درخت که در بین میوه های خشکباری از بیشترین رشد، طولانی ترین عمر و بالاترین ارزش غذایی برخوردار است، در صنایع شیرینی پزی کاربرد فراوانی دارد. بیش از ۱۷۵ رقم تجاری پکان در باغ های دنیا وجود دارد. در آمریکا، پکان به ملکه میوه های خشکباری معروف است. محصول پکان مانند سایر میوه های خشکباری، به دلیل کم حجم بودن و قابلیت بالای نگهداری، قیمت بالا و کمترین نوسان قیمت در اقتصاد باغداری اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک هکتار باغ پیکان در شرق خوزستان (شهرستان باغملک) که دارای ۱۵۰ درخت است، در سال هفتم توانایی تولید دو تن میوه را دارد که در مقایسه با یک هکتار باغ مرکبات با عملکرد ۱۵ تن، درآمد بیشتری برای باغدار دارد. کاهش قیمت میوه مرکبات در زمان برداشت در سال های اخیر، مزیت اقتصادی یک محصول آجیلی مانند پیکان را بیشتر نشان می دهد.

کتاب راهنمای پرورش پکان (گردوی گرمسیری)

فهرست مطالب کتاب راهنمای پرورش پکان (گردوی گرمسیری) :

کتاب راهنمای پرورش پکان (گردوی گرمسیری)

کتاب راهنمای پرورش پکان (گردوی گرمسیری)

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *