کتاب استفاده از پروتئین گیاهی کلزا در تغذیه ماهی قزل آلای رنگین کمان

نوع فایل
PDF
حجم فایل
8.8 مگابایت
محتوا
18 صفحه
تاریخ انتشار
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

شما خوانندگان گرامی در این نشریه با نیازهای غذایی ماهی قزل آلای رنگین کمان، اهمیت پروتئین در جیره ماهی قزل آلای رنگین کمان، استفاده از پروتئین گیاهی کلزا در تغذیه ماهی قزل آلای رنگین کمان آشنا خواهید شد.

مخاطبان نشریه : محققان، کارشناسان، بهره برداران

مقدمه : هدف اولیه از ساخت غذا برای ماهیان فراهم کردن مخلوطی متعادل از مواد خوراکی جهت رفع نیازهایی مانند انرژی نگهداری، رشد، تولید مثل و سلامت می باشد. غذای مورد نظر می بایست از خوشخوراکی لازم برخوردار بوده و فاقد ترکیبات ضد غذایی باشد زیرا این ترکیبات مانع از عملکرد مناسب ماهی می شوند. اولین ماده مغذی که در ساخت غذا در نظر گرفته می شود پروتئین است که برای تامین آمینو اسیدهای ضروری بدن مورد نیاز می باشد. پروتئین به عنوان یکی از مواد مغذی جیره غذایی بیشترین نقش را در رشد داشته و از طرفی به عنوان گرانترین جزء تشکیل دهنده جیره محسوب می شود. بنابراین تعیین سطح مناسب آن در جیره غذایی به منظور استفاده بهینه و کاهش هزینه ها، ضروری می باشد.

هزینه غذا به طور معمول نزدیک به ۶۰ درصد کل هزینه لازم برای سیستم های پرورش ماهی را تشکیل می دهد. به همین دلیل لازم است غذاهای مصنوعی با اصول علمی فرموله شوند و فرایند های لازم به طور معمول روی آن ها صورت گیرد. بنابراین با توجه به اینکه مدیریت تغذیه در آبزی پروری بسیار حائز اهمیت بوده و اکثر پرورش دهندگان ماهی در ایران با مسایل تغذیه آشنایی کامل نداشته و تهیه غذای با کیفیت و قیمت مناسب از جمله چالش های مهم آنها در دنیای امروز می باشد، این نشریه ترویجی می تواند اطلاعاتی در مورد عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار در تغذیه، نقش غذا در پرورش و عوامل تغذیه ای مؤثر در رشد ماهی قزل آلا برای پرورش دهندگان این ماهی ارائه دهد.

افزایش تدریجی قیمت غذای قزل آلا عواقب ناخوشایندی را در تولید اینگونه پرورشی بر جای گذاشته و تولید این محصول، سود بسیار کمتری را نسبت به سال های قبل عاید پرورش دهندگان می کند و حتی برخی از پرورش دهندگان قزل آلا را با ضرر و زیان مواجه ساخته است. با توجه به اینکه در مزارع پرورش قزل آلا، غذا نصف هزینه های تولیدی را شامل می شود و ۹۷ درصد هزینه غذا به دلیل منابع پروتئینی جیره است از منابع پروتئین گیاهی به منظور تعدیل هزینه های تولید و کاهش وابستگی به واردات غذایی ماهی در جیره ماهی استفاده می شود. اگر چه تاثیرات احتمالی دیگر مانند عدم تعادل در اسید های آمینه ضروری گوگرددار، انرژی، قابلیت دسترسی پایین فسفر و اثرات متابولیکی عوامل ضد مغذی را نیز نباید نادیده گرفت.

کتاب استفاده از پروتئین گیاهی کلزا در تغذیه ماهی قزل آلای رنگین کمان

 

فهرست مطالب کتاب استفاده از پروتئین گیاهی کلزا در تغذیه ماهی قزل آلای رنگین کمان :

کتاب استفاده از پروتئین گیاهی کلزا در تغذیه ماهی قزل آلای رنگین کمان

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *