کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

امتیاز 5.00 ( 2 رای )
نوع فایل
PDF
حجم فایل
8.3 مگابایت
محتوا
155 صفحه
تاریخ انتشار
۲ مرداد ۱۳۹۸
دسته بندی
بازدید
212 بازدید
4,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

از آنجا که هیچ کتابی در زمینه کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری که بتواند به طور جامع مورد استفاده دانش آموختگان قرار بگیرد، در دسترس نیست، تألیف این کتاب آغاز گردید. امید است که این کتاب بتواند به عنوان یک کتاب علمی – کاربردی تکنولوژی پرورش گاو و گاومیش مفید واقع گردد.

پیشگفتار کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

کتابی که هم اکنون در دست دارید در راستای ارائه آموزشهای علمی – کاربردی به رشته تحریر در آمده است. آموزشهای علمی – کاربردی به آموزش هایی اطلاق می شود که به قصد ارتقاء دانش افراد شاغل و یا ایجاد مهارت های لازم و به فعالیت در آوردن استعدادهای نهفته در ایشان ارائه می گردد و دانش آموختگان را برای ارتقا شغلی آماده می کند و توانائی آنان را برای انجام کاری که به ایشان محول شده است تا سطح مطلوب افزایش می بخشد.

از آنجا که هیچ کتابی در زمینه کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری که بتواند به طور جامع مورد استفاده دانش آموختگان قرار بگیرد، در دسترس نیست، تألیف این کتاب آغاز گردید. امید است که این کتاب بتواند به عنوان یک کتاب علمی – کاربردی تکنولوژی پرورش گاو و گاومیش مفید واقع گردد. کارشناسان علوم دامی و گاوداران محترم نیز می توانند از این کتاب در جهت مدیریت بهتر در بکارگیری و همچنین نگهداری و سرویس ماشینهای گاوداری استفاده کنند. در تألیف این کتاب سعی شده است که انبوه اطلاعات موجود به صورت جامع و ساده بیان شود.

کتاب مشتمل بر نه فصل بوده و موارد مختلفی از قبیل ماشین های شیردوش و دستگاه های ضمیمه آنها، آسیاب و مخلوط کن خردکن و حبه کن، تراکتورهای مناسب گاوداری، ماشین های جمع آوری و تخلیه کود، آبشخور اتوماتیک، سمپاش ها و پمپ های فشار قوی آب و … مورد بررسی قرار می گیرد.

مقدمه کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

از همان زمان که آدمی کشف کرد یک قطعه استخوان با یک چوبدست را می تواند برای کشتن جانوران یا جابه جایی تخته سنگها به کار گیرد، افزارساز شد. پس از کشف این تکنولوژی تازه، آن را جهت برآوردن نیازهای اساسی خود، بخصوص از نظر تأمین خوراک، پوشش و سرپناه، به کار گرفت. اختراع ابزار، هرچند که ساده هم بوده باشد، نشان از برنامه ریزی دارد، چون وقتی شما افزاری می سازید بی گمان کاربردی برای آن در نظر دارید. ابزارهایی که آدمی می ساخت او را در حل مشکلاتش یاری می داد. بعنوان نمونه، یکی از مسائل روزانه بشر از ابتدا یافتن راه حلی برای به دست آوردن خوراک بوده است. این راه حل عبارت بود از ساختن و به کار بردن ابزارهای سنگی، چوبدست، و دیگر سلاحهای ابتدائی که برای شکار جانوران مورد استفاده قرار می گرفت.

این توانایی، آدمی را از دیگر جانداران که فقط برغریزه و یادگیری های محدود تکیه داشتند متمایز ساخت. آنگاه نوبت به کشف و ابداع تدریجی وسیله ها و ابزارهایی رسید که یاری بخش ماهیچه های آدمی شدند. بنابراین، آلات و ابزارهای گوناگون به آدمیان امکان می داد که به رغم توانائی محدود خود کارهائی حیرت انگیز انجام دهند. یونانیان باستان حتی در ۱۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح با استفاده از اهرم در دستگاه های پرس ابتدائی خود عصاره انگور و روغن زیتون می گرفتند، چرخ و محور، که نیروی کوچک محیطی را به نیروی بزرگ مرکزی مبدل می ساخت، در آسیایی های ابتدائی به کار گرفته می شد.

ماشین ها و دستگاه های گوناگون به بشر امکان دادند تا کارهای بزرگ و سنگین را به نحوی انجام دهد که متناسب با توانائی نسبتا” ناچیز اندام ها و اعضای بدنش باشد، ولی مواردی هم پیش می آمد که بشر به انجام کارهای سنگین و سریع نیاز داشت و برای انجام چنین کارهایی می بایست دستگاه با وسیله ای در اختیار داشته باشد که پس از ذخیره نمودن انرژی، همان انرژی را، در موقع لزوم، بسرعت بروز دهد. به همین منظور ماشین هایی ابداع می کردند که بشر را قادر سازند با همان قدرت ناچیز خود از انجام کارهایی بس بزرگ برآید.

 

فهرست مطالب کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری :

کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

کتاب کاربرد و سرویس ماشین های گاوداری

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *