کتاب نکات فنی در نگهداری گل زعفران

نوع فایل
حجم فایل
محتوا
تاریخ انتشار
۹ بهمن ۱۳۹۷
دسته بندی
تعداد فروش
1 فروش
1,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

شما با مطالعه این کتاب با زمان برداشت، نحوه حمل و نقل و همچنین شرایط نگهداری گل زعفران و بسته بندی با اتمسفر تغییر یافته آشنا می شوید.

زعفران (Crocus sativus) گران بهاترین گیاه زراعی موجود در روی کره زمین است. زعفران به کلاله و خامه خشک شده گل زعفران اطلاق می شود. هر گل زعفران ۳ کلاله با وزن تقریبی ۶ میلی گرم دارد. بنابراین برای جمع آوری یک کیلو زعفران، باید کلاله های بیش از ۱۵۰ هزار گل با دقت و دانه دانه جدا شوند. در حال حاضر ایران با بیش از ۶۵ درصد تولید جهانی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده زعفران در جهان به شمار می آید. گسترش صادرات زعفران ایران با توجه به مزیت نسبی این محصول و ارزآوری زیاد آن اهمیت زیادی دارد.

توجه به مسائل پس از تولید مانند نگهداری صحیح زعفران به دلیل ایجاد ارزش افزوده بالا برای کشاورزان و همچنین کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و در فصل برداشت زعفران با توجه به حجم زیاد گل برداشت شده و زمان ماندگاری بسیار کم گل ها، نیاز فراوان به نیروی کارگری است. لذا بخشی از محصول برداشت شده به روستاها و شهرستان های مجاور ارسال می شود. در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی و انباشته کردن گل ها بر روی یکدیگر، در حین حمل و نقل، گل ها فاسد و کلاله های زعفران دچار آلودگی میکروبی می شوند و کیفیت زعفران استحصالی کاهش می یابد. در نتیجه همه ساله مقادیر زیادی گل زعفران و در نتیجه محصول زعفران ضایع شده یا دچار افت کیفیت متنابهی می شوند.

در این کتاب به نتایج پژوهش های مختلف در زمینه شرایط مناسب نگهداری گل زعفران، با هدف افزایش زمان ماندگاری و حفظ خصوصیات کمی و کیفی گل زعفران به صورت شاخه بریده پرداخته می شود.

 

فهرست مطالب کتاب نکات فنی در نگهداری گل زعفران :

کتاب نکات فنی در نگهداری گل زعفران

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *