کتاب زیست شناسی میگو

نوع فایل
PDF
حجم فایل
6.9 مگابایت
محتوا
174 صفحه
تاریخ انتشار
۹ تیر ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

مقدمه: شناخت علمی از رفتارهای زیستی یک موجود زنده به انسان کمک می کند تا ضمن حفاظت از حیات جانور، به بهره برداری مطلوب و بهینه از موجود زنده دست یابد. جانورانی که هدف اصلی انسان در بهره برداری هستند، همواره در معرض نابودی قرار دارند و این موضوع ایجاب می کند تا قوانینی برای صید و شکار چنین موجوداتی تدوین شود. چنانچه از خصوصیات زیستی این موجودات اطلاعی در دست نباشد، تدوین قوانین چندان دقیق نخواهد بود.

میگو ، از جمله آبزیانی است که از هنگامی که انسان به بهره برداری از دریا پرداخته است همواره یکی از هدف های اصلی صید بشمار رفته و در برخی از نقاط جهان، این آبزی چنان تحت فشار صیادی قرار گرفته که تقریبا بهره برداری اقتصادی از آن متوقف شده است.

تصاویر بخشی از صفحات کتاب

کتاب زیست شناسی میگو

براساس شناخت رفتارهای زیستی، انسان توانسته است در تکثیر و پرورش این آبزی به موفقیت چشمگیری دست یابد و هم اکنون برخی از کشورها نظیر چین و تایلند به آمارهای بالایی در تکثیر و پرورش این آبزی دست یافته اند و حیات اقتصادی تعدادی از کشورها به آن وابسته شده است. موفقیت و یا عدم موفقیت در برداشت سالیانه، بر رکود و با رونق اقتصادی مردم این کشورها تأثیر بسزایی دارد؛ به طوری که هر چه اطلاعات درباره زیست شناسی میگو کامل تر باشد می توان با مدیریت بهتری به بهره برداری از آن، چه در دریا و چه در تکثیر و پرورش، دست یافت.

در کشور ما نسبت به آبزیان دریایی شناخت بسیار کمی وجود دارد. رشته های شیلاتی مدت زمان کوتاهی است که در دانشگاه های کشور تدریس می شود؛ از این رو، کتاب های تدوین شده در این خصوص اندک بوده و اصولا درباره آبزیان دریایی در برخی موارد هیچ گونه مرجع مدونی وجود ندارد. هر چند در تألیف کتاب حاضر، از منابع گوناگونی استفاده شده است، اما خالی از اشکال نیست. امید است که خوانندگان محترم با دید نقادانه به مطالعه آن پرداخته و اگر نقایصی در محتوا و یا نگارش کتاب وجود داشت، یادآوری کرده و تذکر این نکات را از مؤلفین دریغ نفرمایند.

 

فهرست مطالب کتاب زیست شناسی میگو :

فهرست مطالب کتاب

فهرست مطالب کتاب

کتاب زیست شناسی میگو

فهرست مطالب کتاب

فهرست مطالب کتاب

 

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *