کتاب راهنمای عملی پرواربندی بره

نوع فایل
PDF
حجم فایل
2.3 مگابایت
محتوا
156 صفحه
تاریخ انتشار
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

تعریف پرواربندی بره

نگهداری و پرورش دام های مستعد پروار (بره، گوساله و…) با تغذیه تکمیلی در مدت زمان معین به منظور تولید گوشت را پرواربندی می گویند. با این تعریف، هدف اصلی پرواربندی بره تولید لاشه های بدون چربی یا کم چرب، یا به عبارت بهتر، تولید گوشت لخم است.

مزایای پرواربندی بره

  1. تولید گوشت قرمز با کیفیت (کم چرب، ترد و لذیذ)؛
  2. تولید بره های مناسب برای قربانی کردن در مناسبت های دینی یا دیگر مناسبت ها
  3. افزایش تولید گوشت در واحد دامی؛
  4. کوتاه بودن طول دوره پرورش و برگشت سریع سرمایه؛
  5. ایجاد اشتغال

بخشی از صفحات کتاب

کتاب راهنمای عملی پرواربندی بره

مقدمه : حرفه پرورش گوسفند از جمله مشاغلی است که از زمان های بسیار قدیم در کشورمان رواج داشته و علی رغم مشکلات طبیعی و اجتماعی و نیز کم توجهی دولتمردان به این حرفه، به دلیل علاقه مردم و آمیخته بودن نام این دام با فرهنگ آنها تا به حال روندی تقریبا ثابت را طی کرده است و همچنان از جمله مشاغل پر اهمیت برای بخش زیادی از مردم در مناطق مختلف کشور است.

محصول اصلی پرورش گوسفند در کشور گوشت قرمز است که عمدتا از طریق پرواربندی بره های نر تولید می شود. بدیهی است که دامداران کشور در این زمینه تخصص و تجربیات شایانی دارند و کتاب های ارزشمند زیادی نیز به زبان های لاتین و فارسی توسط متخصصان در این زمینه نوشته شده است؛ اما اطلاعات به دست آمده از متقاضیان این حرفه و بویژه اشخاص کم سواد و مبتدی بی تجربه حاکی از آن است که منابع مذکور نمی توانند به طور کامل استفاده شوند؛ زیرا از لحاظ موضوعی بسیار گسترده و پراکنده اند. لذا اکثر این افراد برای شروع پرواربندی در جستجوی یک راهنمای مکتوب جامع و کامل علمی و کاربردی هستند.

با توجه به ارتباط مداوم اینجانب با متقاضیان و شاغلان حرفه پرواربندی بره، ضرورت تدوین چنین راهنمایی به صورت خلاصه و به زبان ساده و قابل فهم برای افراد تازه کار، کم تجربه و کم سواد ولی علاقه مند به حرفه پرواربندی، در قالب دستنامه، احساس شد. امیدوارم این اثر بتواند پاسخگوی بخشی از نیاز این قشر از مردم عزیز کشورمان ایران باشد.

پرواربندی بره در ایران از زمان های قدیم مرسوم بوده و اکثر گله داران گوسفند، بره های نر تولیدی را خودشان به روش سنتی پروار و به بازار عرضه می کرده اند. علاوه بر آن، دام های دیگر گله گوسفند مانند قوچ و میش های پیر نیز پروار می شدند و از گوشت آنها استفاده می شد. اما امروزه روش های سنتی برای دامدار مقرون به صرفه نیست؛ از طرف دیگر، با توجه به برنامه اقتصاد مقاومتی و خودکفایی در تولید گوشت قرمز، آشنایی با روش های صحیح علمی و استفاده از ابزارهای مدیریتی پرواربندی بره امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

به علاوه، پایبندی و اعتقادات مردم به مسائل مذهبی مانند نذورات و قربانی کردن دام بویژه بره های نر چاق همواره سبب افزایش اهمیت حرفه پرواربندی بره در کشور در طول سالیان متمادی شده است. همچنین کیفیت بالای گوشت بره در مقایسه با گوشت سایر دام ها و نیز ویژگی های منحصر به فردش مانند تردی و خوشمزگی از دیگر جنبه های اهمیت این حرفه است. بنابراین چنانچه پرواربندی بره براساس اصول و روش های صحیح صورت گیرد، علاوه بر اقتصادی شدن این حرفه، نیاز کشور به گوشت قرمز را تأمین می کند و وابستگی به واردات این محصول با ارزش را کاهش می دهد که خود سبب جلوگیری از خروج مقادیر هنگفتی ارز از کشور می شود.

 

فهرست مطالب کتاب راهنمای عملی پرواربندی بره :

کتاب راهنمای عملی پرواربندی بره

کتاب راهنمای عملی پرواربندی بره

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *