کتاب ذرت علوفه ای

نوع فایل
PDF
حجم فایل
1 مگابایت
محتوا
29 صفحه
تاریخ انتشار
۲ تیر ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

مقدمه: در دنیا و بین غلات ذرت بعد از گندم و برنج از لحاظ اقتصادی و سطح زیر کشت مقام سوم را دارا بوده و از نظر کل تولید مقام اول را به خود اختصاص داده و این در حالی است که به دلیل سازش پذیری با شرایط اقلیمی مختلف روز به روز در حال گسترش بوده بطوری که امروز از عمده ترین محصولات مناطق نیمه گرمسیر و گرمسیر به شمار می آید.

ذرت یکی از مهمترین گیاهانی است که به عنوان غذای اصلی در بسیاری از کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی آفریقا و قسمتی از آسیا کشت شده و یکی از مهمترین گیاهان تامین کننده انرژی و پروتیین بوده و تولید سالانه آن نزدیک به ۵۰۰ میلیون تن می باشد. در ایران نیز ذرت به عنوان یک گیاه جدید در سال ۱۳۴۹ با تاسیس بخش تحقیقات ذرت و علوفه در موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر همراه با بررسی های به نژادی و به زراعی مورد توجه قرار گرفت. بطوری که در سال زراعی ۸۷-۸۶ سطح زیر کشت آن به مرز ۱۸۳۰۰۰ هکتار و تولید ۹۲۵۰ هزار تن رسید. کشت ذرت با توجه به تنوع آب و هوایی در بسیاری از مناطق کشور بعد از برداشت غلات قابل گسترش است.

تصاویر بخشی از صفحات کتاب

کتاب ذرت علوفه ای

فرآورده های ذرت

فراورده های فرعی و متعددی که از ذرت به دست می آید حدود ۵۰۰ رقم گزارش شده است. ذرت نباتی حساس به سرما بوده و در مدت کوتاهی تولید محصول می کند. ذرت علوفه ای ۳-۲ ماه و ذرت مخصوص سیلو حدود چهار ماه بعد از کشت محصول می دهد.

ذرت علاوه بر اینکه برای دام علوفه ای مرغوب محسوب می گردد از لحاظ تأمین انرژی به منظور تغذیه طیور و تولید تخم مرغ مهم ترین اثر را دارد. ذرت فوق العاده سهوالهضم بوده و سیلوی آن برای دام های پرواری عالی ترین غذاست.

کشف دو ژن جدید در ذرت به نام Opayue۲ و Flout۲ در بهبود کیفیت پروتئین ذرت انقلابی به وجود آورده و آینده بسیار درخشانی از لحاظ ارزش غذایی برای انسان و دام پیش بینی می گردد. پروتئین ارقام ذرتی که ژن های مذکور به آن منتقل گردند آلی و اسید آمینه آن متعادل و ارزش غذایی کامل دارند.

مصارف مختلف ذرت به طور کلی عبارتند از : گلوتن خوراکی، گلوتن خشک، کنجاله، جوانه ذرت، الکل گیری، نشاسته، خوراک دام، شربت قند، روغن، دکسترین، آرد، بلغور، الکل بوتیلیک، آستن، کاغذ سازی، مقوا سازی، عایق سازی و غیره.

ذرت در ایران از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. امروزه رونق بازار دانه و علوفه آن به حدی زیاد است که جای بعضی نباتات زراعی را گرفته و به صورت زراعت اصلی درآمده است.

 

فهرست مطالب کتاب ذرت علوفه ای :

کتاب ذرت علوفه ای

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *