کتاب اصول پرورش مرغ مادر

امتیاز 5.00 ( 1 رای )
نوع فایل
PDF
حجم فایل
20 مگابایت
محتوا
288 صفحه
تاریخ انتشار
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد فروش
7 فروش
4,900 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

پیش گفتار: بی تردید یکی از مهم ترین بخش های فعالیت در صنعت طیور، پرورش مرغ مادر است چرا که مولد گله های تجاری تولیدکننده گوشت و تخم مرغ می باشد. عملکرد مدیریتی موفق در این بخش یکی از عوامل تضمین کننده عملکرد مطلوب در مراحل بعدی صنعت یعنی پرورش گله گوشتی و گله تخم گذار تجاری می باشد.

گسترش چشمگیر کمی و کیفی صنعت طیور در سالهای اخیر در کشور، عرصه بخش مرغ مادر را نیز در بر گرفته به طوری که بر اساس آمار در سال ۱۳۸۳ در کشور ما حدود ۳۵۰ واحد پرورش مرغ مادر گوشتی و ۱۵ واحد پرورش مرغ مادر تخم گذار مشغول فعالیت بوده اند که عرضه کننده جوجه یکروزه گوشتی و تخم گذار برای هزاران واحد پرورشی می باشند.

در سالهای اخیر انتشار کتاب های تخصصی مرتبط با پرورش مرغ مادر متناسب با گسترش فعالیت در این حوزه نبوده به طوری که منابع موجود در این زمینه بیشتر محدود به کتابچه های راهنمای پرورشی سویه های تجاری و یا فصل هایی از کتاب های پرورش طیور بوده است. کتاب حاضر در راستای تأمین منابع علمی برای دانشجویان دوره علمی کاربردی پرورش طیور در مقطع کاردانی و کارشناسی گردآوری و به رشته تحریر در آمده است و همواره در آن سعی شده است که اهم موضوعات مرتبط با پرورش مرغ مادر پوشش داده شود.

اطلاعات موجود در این کتاب برگرفته از مطالب علمی موجود در کتاب ها و مقالات مرتبط، کتابچه های راهنمای پرورش سویه های مختلف مرغ مادر و برخی از تجربیات دست اندرکاران این بخش می باشد و در تدوین آن همواره سعی شده ضمن حفظ ماهیت علمی، مطالب تا حد امکان به صورت کاربردی ارائه گردد.

شایان ذکر است با توجه به گستردگی فعالیت در حوزه مرغ مادر گوشتی در مقایسه با مادر تخم گذار، تکیه اصلی مجموعه حاضر بر اصول پرورش مرغ مادر گوشتی بوده و به همراه آن جداول و ارقامی مربوط به عملکرد برخی از سویه های مرغ مادر تخم گذار گنجانده شده است.

همچنین مطالب این کتاب برای مرغداران و دست اندرکاران صنعت طیور به عنوان یک منبع علمی قابل بهره برداری است. بدیهی است آمار و ارقام ارائه شده نمی تواند به عنوان نسخه ای ثابت برای همه سویه ها و با همه شرایط محیطی اعم از جغرافیایی و مدیریتی مدنظر قرار گیرد. سویه های مختلف دارای ویژگی های خاص خود بوده و در هنگام کار با هر سویه پیروی از توصیه های موجود در راهنمای همان سویه در اولویت قرار دارد.

 

فهرست مطالب کتاب اصول پرورش مرغ مادر :

کتاب اصول پرورش مرغ مادر

کتاب اصول پرورش مرغ مادر

کتاب اصول پرورش مرغ مادر

کتاب اصول پرورش مرغ مادر

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *