کتاب آشنایی با انبه و فرآورده های آن

نوع فایل
PDF
حجم فایل
2 مگابایت
محتوا
104 مگابایت
تاریخ انتشار
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

مقدمه : انبه (نام علمی:Maneifera) نیز مانند انگور یکی از قدیمی ترین میوه هایی است که مورد استفاده بشر قرار گرفته است. در زبان سانسکریت نام این درخت به آمار Amara یا أم (Am) و یا آمبا (Amba) معروف بوده است. واژه انبه در زبان فارسی نیز از نام سانسکریت این میوه (آمبا) مشتق گردیده است. از آنجا که هند زادگاه این میوه به حساب می آید در آیین هند و آن را غذای خدایان می دانستند و نام این میوه از واژه man – kay گرفته شده که این کلمه هنگام کشف هند غربی توسط پرتقالیان به صورت manga تغییر یافت و بعد از سال ها به نام امروزی شهرت یافته است.

درخت انبه گیاهی است دولپه از خانواده آناکاردیاسه Anacardiaceae و نام علمی آن مانگیفرا اندیکا Mangifera indica می باشد. در نوشته های گیاه شناسی این درخت را به تعداد حدود ۲۳ واژه مختلف، نامیده اند ولی نام علمی این گیاه که اکنون مورد قبول کلیه علمای گیاهشناسی می باشد، همان نام مانگیفرا اندیکا است که دانشمندان سوئدی و لینه به این گیاه داده اند.

انبه میوه ای گرمسیری و گیاه آن از تیره پسته ایان است. این میوه متعلق به ۴۰۰۰ سال پیش بوده و ۱۰۰۰ نوع مختلف دارد. خاستگاه انبه شبه جزیره هند، پاکستان، بنگلادش و آسیای جنوب شرقی است. در قرن شانزدهم توسط پرتقالی ها به دنیای غرب (قاره آمریکا) برده شد. امروزه در مناطق بسیار گسترده ای از هند، اندونزی، فلوریدا، هاوایی، مکزیک، آفریقای جنوبی، مصر، فلسطین، برزیل، کوبا، فیلیپین، پاکستان، ایران و بسیاری مناطق گرمسیری کشت و به سراسر دنیا صادر می گردد.

بطور کلی این میوه بیشتر در کشور هندوستان رشد کرده و مصرف می شود و در این کشور به سافدا (safeda) معروف است. نام تجاری چوب درخت انبه Machang می باشد. از چوب این درخت به صورت محلی برای ساختن وسایل منزل استفاده می شود ولی چوب آن بادوام نیست. برگ درخت انبه دارای نوعی ماده رنگی است که اگر حیواناتی مانند گاو آن را بخورند ادرارشان زرد رنگ می شود. از ادرار این حیوانات ماده زردی به نام پیوری به دست می آورند که در نقاشی کاربرد دارد.

به دلیل تشابه اقلیمی نواحی جنوب شرقی ایران با کشور پاکستان نوشته اخیر جهت آشنایی با انبه این میوه پر خاصیت گردآوری شده است، مطمئنا با شناخت بیشتر مردم از خواص و ویتامین های این میوه با ارزش، تقاضای خرید آن افزایش خواهد یافت و با این حرکت بازار فروش آن در داخل کشور رونق خواهد گرفت و صادرات آن نیز می تواند به توسعه کشت این محصول کمک فراوان نماید. با افزایش تقاضای داخلی و خارجی، امید آن می رود که باغداران علاقه بیشتری به کشت آن پیدا کنند بطوری که افزایش تولید انبه می تواند تأثیر بسیار چشمگیری بر روی وضعیت اقتصادی مردم جنوب و شرق کشورمان داشته باشد.

تصاویر بخشی از صفحات کتاب

کتاب آشنایی با انبه و فرآورده های آن

 

فهرست مطالب کتاب آشنایی با انبه و فرآورده های آن :

کتاب آشنایی با انبه و فرآورده های آن

کتاب آشنایی با انبه و فرآورده های آن

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *