نشریه بهبود مدیریت در مرغداری گوشتی

نوع فایل
PDF
حجم فایل
28 مگابایت
محتوا
24 صفحه
تاریخ انتشار
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دسته بندی

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

هدف های آموزشی: خوانندگان گرامی، شما با خواندن این نشریه، با آماده سازی سالن مرغداری گوشتی ، قبل از جوجه ریزی آشنا می شوید. شناختی از تجهیزات اولیه مرغداری، پیدا خواهید کرد. با اقدامات ضروری در اولین روز جوجه ریزی آگاه می شوید. از مهمترین اقدامات در طول دوره پرورش، آگاهی می یابید.

گروه های هدف نشریه : ۱- مرغداران صنعتی ٢- کارگران مرغداری ها ۳- روستاییان و دیگر علاقه مندان

مقدمه : پرورش طیور به ویژه جوجه مرغ گوشتی، یک فعالیت اقتصادی نسبتا پیچیده با رموز بیشتری نسبت به سایر حرفه ها می باشد و چون در یک دوره کوتاه با جوجه های جوان و حساس سرو کار داریم، حساسیت آن به مراتب بیشتر است. اجداد و مادران جوجه های گوشتی تحت شرایط بسیار ایدآلی نگهداری می شوند و صفات تولیدی و حیاتی آنها، تحت فشردگی خاص و با توجه به شرایط محیطی خاصی، انتخاب و به جوجه های آنها انتقال می یابد. وزن این جوجه ها در مدت ۴۰ روز به بیش از ۵۰ برابر وزن اولیه آنها، افزایش می یابد. طول دوره نگهداری آنها حدود ۱۰۰۰ ساعت است. بنابراین هیچ یک از ساعات رشد جوجه ها، نباید همراه با غفلت و ندانم کاری باشد.

اگر جوجه ها بوجود آمده اند، حتما شرایط مناسب پرورش آنها نیز وجود دارد و می توان با بکار بستن یک سری اصول ساده، ریسک تولید را کاهش داده و فعالیت رضایت بخشی را دنبال کرد. حوزه های اصلی مدیریت مرغداری گوشتی شامل : مدیریت سالن، تغذیه، بهداشت و بازاریابی است. در این نشریه به اصول کلی پرورش جوجه ها و بعضی نکات عملی در شرایط استان قم اشاره شده است.

نشریه بهبود مدیریت در مرغداری گوشتی

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *