کتاب مدیریت بهره برداری از سامانه های آبیاری سنترپیوت و لینیر

نوع فایل
حجم فایل
محتوا
تاریخ انتشار
۵ بهمن ۱۳۹۷
دسته بندی
تعداد فروش
3 فروش
2,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

کتاب حاضر با هدف معرفی سیستم های آبیاری سنترپیوت و لینیر، مزایا و معایب آنها، اجزای آنها، مقایسه این سیستم ها و دستورالعمل بهره برداری و نگهداری از آنها تهیه شده است.

باتوجه به محدودیت منابع آب و افزایش جمعیت کشور، استفاده مناسب از آب و افزایش بهره وری آبیاری به منظور تأمین غذا امری ضروری است. استفاده منطقی از آب در کشاورزی با مدیریت صحیح به منظور افزایش بهره وری و تأمین نیازهای اساسی مردم باید هدف اصلی برنامه های توسعه کشاورزی باشد. به همین دلیل، استفاده از روش های پیشرفته آبیاری تحت فشار می تواند یکی از راه حل های کاهش آثار مشکل کم آبی بد حساب آید. آبیاری بارانی نیز یکی از سیستم های آبیاری تحت فشار است که بر پیشرفت و توسعه علم و صنعت در دنیای امروز مبتنی است. با توجه به عملکرد بالای آبیاری بارانی، اگر استفاده از آن با مطالعه و مدیریت صحیح همراه باشد، می تواند به صرفه جویی در مصرف آب کمک کند.

در آبیاری بارانی آب با فشار در داخل یک شبکه لوله کشی جریان پیدا می کند و سپس از خروجی هایی که روی این شبکه قرار گرفته اند و آب پاش نامیده می شوند، خارج می شود. ساختمان آب پاشها طوری است که هنگامی که آب با فشار از آن خارج می شود، به صورت قطرات ریز و درشت در می آید و مشابه باران در سطح مزرعه ریخته می شود.

به همین دلیل این سیستم آبیاری «روش بارانی» نامیده می شود. در میان سیستم های آبیاری بارانی، آبیاری سنترپیوت و لینیر جزو روش های پیشرفته هستند. ابتدا دستگاه های سنترپیوت در مناطقی از دنیا معرفی شد که مشکل کمبود کارگر داشتند. سپس با توجه به اینکه مزارعی که با سیستم سنترپیوت آبیاری می شوند به شکل دایره هستند، برای اینکه بتوان مزارع مستطیلی شکل را نیز با سیستمی مشابه آبیاری کرد، دستگاه لینیر ساخته شد. در سیستم لینیر دستگاه به جای حرکت شعاعی، به صورت خطی حرکت می کند. سیستم های آبیاری سنترپیوت و لینیر از عملکرد بالایی برخوردارند.

 

فهرست مطالب کتاب مدیریت بهره برداری از سامانه های آبیاری سنترپیوت و لینیر :

کتاب مدیریت بهره برداری از سامانه های آبیاری سنترپیوت و لینیر

کتاب مدیریت بهره برداری از سامانه های آبیاری سنترپیوت و لینیر

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *