دوره آموزشی جامع مدیر واحد پرورش شترمرغ

نوع فایل
PDF
حجم فایل
15.8 مگابایت
محتوا
405 صفحه
تاریخ انتشار
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

با تهیه اشتراک ویژه لینک دانلود این فایل و صدها فایل دیگر برای شما فعال می شوند.

در این دوره آموزشی که شامل دو فایل PDF و مجموعا ۴۰۵ صفحه می باشد به صورت جامع و تصویری تمام مسائل پرورش شترمرغ از جوجه کشی تا کشتار آن ها را پوشش می دهد.

انواع شترمرغ

در طبقه بندی جانوری شترمرغ متعلق به رده پرندگان و زیر رده نو مرغان و راسته پارینه آره داران یا سینه پهنان محسوب می شود. راسته سینه پهنان شامل ۵ زیر راسته می باشد که شتر مرغ یکی از آنها می باشد.

خانواده: استروتیوینده

جنس: استروتیو

گونه: استروتیو کاملوس

 

آشنایی با رفتارشناسی شترمرغ

ویژگی رفتارهای فردی شترمرغ :

شترمرغ ها از زندگی در بیشه زارها خودداری نموده و به زندگی در دشت های باز تمایل دارند که با علف های کوتاه فرش شده اند. این مناطق برای شترمرغ ها به طور ایده آل برای بقاء مناسب اند.

پرهای شترمرغ او را در مقابل گرما و صدمات ناشی از آفتاب محافظت کرده و در شب های سرد بیابان دمای بدنش را کنترل می نماید.

در درجه حرارت بالاتر با بال زدن شترمرغ دمای بدنش را تنظیم می کند و در هوای بسیار گرم عمل نفس نفس زدن مشاهده می شود که این نشان دهنده سازگاری شترمرغ با شرایط مختلف است. بال های شترمرغ نقش اساسی در هنگام تمایل به جفت و نیز موقع ترساندن دشمن ایفا می کند. حرکت مخصوص بال نه تنها تمایل جفت گیری پرنده نر را به ماده نشان می دهد بلکه در مقابل رقیب نیز به کار می رود.

در مدت کوتاهی قبل از حمله یا جفت گیری پرنده نر هر دو بالش را به طرف بالا می برد. بطور کلی شترمرغ ها پرندگانی هوشیار کنجکاو و بازیگوش هستند و از طرفی به سرعت دچار ترس و اضطراب می گردند. شتر مرغ ها پرندگانی اجتماعی هستند و رفتار آنها در شرایط اکولوژی متفاوت پیچیده و متغیر بوده و قابل مقایسه با حیواناتی هستند که جزء تکامل یافته ترین رده های اجتماعی محسوب می شوند.

رفتار خاضعانه ای که پرنده ماده متمایل به پرنده نر نشان می دهد و نیز پرنده نری که قصد نشان دادن آشیانه را به پرنده ماده دارد به این صورت است که هر دو بال را باز نموده و پایین می اندازد متناوبا تکان می دهد و سر را نیز پایین نگه می دارد. اما در حالت تهاجم شترمرغ نر سر و گردنش را بالا نگه داشته و نیمه جلوی بدنش را بالا میکشد و پرهای دمش را راست می کند و دو بالش را به سمت بالا نگه می دارد. بالعکس یک پرنده تسلیم شده سر و گردن دم و بال هایش را آویزان می کند.

سعی کنید یک رابطه خوب و صمیمی بین خود و شترمرغ ها برقرار کنید با آنها صحبت کنید آنها را عادت دهید تا نوازش شوند و با کمال احتیاط بگذارید آنها به غیر از گوش و چشم و بینی به موها و انگشتان و بدن شما نوک بزنند. توصیه می شود با شترمرغ های جوان بازی کنید و آنها را دقایقی کوتاه با دستهایتان بگیرید بگذارید آنها به شما اعتماد کنند و ترسشان از شما ریخته شود. شترمرغ ها مانند دیگر حیوانات پرندگانی هستند که به مرور زمان به بسیاری از مسایل عادت می کنند از جمله به ساعت و محل غذا خوری و…

شما می توانید شترمرغ ها را به پاره ای از چیزها عادت دهید مثلا اگر می خواهید از درون سطلی به آنها برگهای تازه کاهو یا غذای مورد علاقه آنان را بدهید.

می توانید با کوبیدن محکم چندین بار به کف سطل توجه شترمرغ ها را طلب کرد و یا در مواردی که شترمرغ ها بایستی مورد بررسی و معاینه قرار گیرند با گرفتن دسته علوفه در دست و خورانیدن آن به شترمرغ ها نظر آنها را به خود جلب می کنید تا معاینه بتواند به راحتی انجام گیرد.

 

بخشی از صفحات دوره آموزشی جامع مدیر واحد پرورش شترمرغ

دوره آموزشی جامع مدیر واحد پرورش شترمرغ

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از خرید یکی از پلن های اشتراک ویژه، نمایش داده خواهد شد.
  • ترافیک اینترنت برای مشاهده صفحات یا دانلود از «مزرعه نو» بر روی تمامی اپراتورها نیم‌بها می‌باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *