بسته کارآفرینی تولید فرآورده های طبیعی جامد قرص و کپسول

نوع فایل
PDF
حجم فایل
1.7 مگابایت
محتوا
124 صفحه
تاریخ انتشار
۲۷ فروردین ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد فروش
3 فروش
3,900 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

تعریف گیاهان دارویی

هر گونه فرآورده دارویی که منحصرأ، از نظر اجزاء متشکله فعال، شامل یک یا چند ماده گیاهی فرآوری نشده با یک یا چند ترکیب گیاهی فرآوری شده و یا ترکیبی از هر دو با فرمولاسیون گوناگون برای عرضه در بازار دارویی جهت تشخیص، پیشگیری، کمک به اعمال فیزیولوژیک، درمان و حفظ بهداشت بدن انسان، حیوانات و سایر گیاهان به کار می رود (سند ملی).

داروها به اشکال مختلف تولید و مصرف می شوند که در این بسته کارآفرینی، بر اساس روش های مختلف مصرف دارو اشکال دارویی گوناگون ساخته شده اند؛ البته در این بسته کارآفرینی روش خوراکی مدنظر است که به صورت اشکال جامد قرص و کپسول ساخته می شود.

مقدمه

سلامت یکی از شاخص های توسعه یافتگی و میزان اهمیت به موضوع پیشگیری می باشد. همچنین نیز سلامت و درمان یکی از شاخصه های مهم رقابت پذیری کشورها در دنیاست.

امروزه بشر خود را مدیون دانش پزشکی و داروسازی و فرمولاسیون های جدید و تجهیزات و ابزارهای نوین می داند و از سوی دیگر آمار رو به گسترش عوارض ناخواسته ناشی از مصرف داروهای شیمیایی نشان از حرکت بی برنامه و لجام گسیخته به سمت مصرف داروهای شیمیایی است که مناسب ترین روش و گام اول در حفظ و بازیابی سلامت بیماران را تکیه بر روش و مواد طبیعی باشد.

بازگشت به طبیعت در کشورهای توسعه یافته و بیشتر از سایر کشورها اتفاق افتاده به نحوی که بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان داروهای شیمیایی در میان بزرگترین واردکنندگان داروهای گیاهی و گیاهان دارویی قرار دارند و میزان تعداد داروهای با پایه طبیعی به شدت در حال افزایش است اما همزمان میزان تعداد داروهای شیمیایی در نسخه ها در حال کاهش است، مصرف خودسرانه دارو به شدت کنترل می شود و در غیر موارد OTC فروش بدون نسخه کاملا ممنوع است و مصرف این داروها را نه تنها ضرر به فرد بلکه ضرر به جامعه می دانند.

پیشگیری و درمان نیاز همیشگی بشر بوده و توجه به فراورده های طبیعی، گسترش نیاز و ایجاد فرصت های بزرگ در یک بخش بخصوص در بازار سلامت کار آفرینی در حوزه سلامت متکی بر فرآوردهای طبیعی است. بسیاری از دولت ها در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه تلاش می کنند با حداکثر امکانات و بهره برداری از دستاوردهای تحقیقاتی، شمار هرچه بیشتری از جامعه را که دارای ویژگی های کارآفرینی و فعالیت های کارآفرینانه هستند تشویق و هدایت کنند.

در ایران با وجود زیاد شدن تعداد واحدهای فرآوری و تولید اما هنوز ظرفیت خالی بالایی وجود دارد. همچنین در ایران حدود ۱۷۰۰ فرآورده طبیعی اخذ مجوز داشته اند که این تعداد توسط تنها ۱۰۳ شرکت تولید می شوند و بیش از ۹۰٪ بازار در دست تنها ۵ شرکت است. این موضوع نشان می دهد با برنامه ریزی مناسب می توان وارد بازاری شد مسئولان بخش سلامت و توسعه فناوری کشور با تنوع دهی و گسترش با کیفیت به آن اهمیت می دهند. کافی است به این آمار که توسط ریاست محترم بخش داروهای طبیعی و مکمل های سازمان غذا و داروی کشور ارائه شده دقت کنید.

از یک هزار و ۴۰۰ نوع گیاه دارویی که در کشور ما وجود دارد ۳۳۴ گیاه در فرآورده های گیاهی به کار می رود که باید تلاش شود از همه آنها در ساخت فرآورده های دارویی بهره برد. همچنین ۷۱ فراورده طبیعی که در رابطه با سرماخورگی و سرفه ساخته شده است داروهای طبیعی اکنون ۵۳ دسته درمانی در کشور به تولید می رسد و این حاکی از آن است که کشور به ۲ مقوله فناوران کارآفرین و نوآوری و تنوع بخشی در تولیدات نیاز دارد.

موقعیت زمانی و شرایط کشور فرصت بزرگی پیش روی افراد مایل به کار آفرینی در این بخش گذاشته تا با صنعتی رو به گسترش، سبز، سودآوری بالا و حامی سلامت عمومی ضمن خدمت به کشور و مردم موفقیت های تجاری و صنعتی خوبی کسب کنند.

اما لازم به یادآوری و تاکید است حساسیت در این صنعت بسیار بالا، نظارتها دقیق و سختگیرانه، رقابت شدید و شروع کردن کار نیز طولانی می باشد، زیرا دلیل آن هم ارتباط مستقیم داشتن با جان و سلامت انسان هاست که موفقیت در این مسیر نیاز به داشتن روحیه کارآفرینانه دارد.

 

فهرست مطالب بسته کارآفرینی تولید فرآورده های طبیعی جامد قرص و کپسول :

بسته کارآفرینی تولید فرآورده های طبیعی جامد قرص و کپسول

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *