مزرعه نو
0

سبد خرید شما خالی است.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بسته کارآفرینی تولید بومادران

دسته بندی ها : 6 اردیبهشت 1398 مزرعه نو 681 مشاهده
بسته کارآفرینی تولید بومادران

کتاب جامع بسته کارآفرینی تولید بومادران

در حال حاضر کارآفرینان جوان ایرانی با اندک سرمایه لازم اقدام به کاشت، داشت و برداشت انواع گیاهان دارویی، به تناسب نیاز جامعه و شرایط آب و هوایی منطقه خود، کرده اند. در این خصوص قصد داریم تا اطلاعات کافی برای کشت و کار و ایجاد درآمد در زمینه کشت گیاه دارویی بومادران در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. امید است گامی موثر در عرصه کارآفرینی برداشته شود.

تاریخچه گیاه بومادران

بومادران از زمان های بسیار قدیم به واسطه خواص درمانی اش از شهرت و اعتبار بالایی برخوردار بوده و حتی گرده های این گیاه در کنار مدفن های انسان عصر نئاندرتال یافت شده است.

چینیان باستان علاوه بر استفاده از خواص درمانی این گیاه، شاخه های آن را در هنگام تفأل و پیشگویی با کتاب فالگیری «آی چینگ»، در اطراف می پراکندند و به آن «ساقه پیشگو» می گفتند. همچنین به خاطر بعضی اعتقادات و عقاید خرافی بین مردم در کشورهای غربی مصارف دیگری هم داشت (مثل نماد عشق و جاودانگی).

یونانیان نیز در طول جنگها از خواص درمانی این گیاه استفاده می کردند. طبق روایت «هومر» در اثر حماسی خود به نام «ایلیاد»، آشیل قهرمان بزرگ یونان، در دوران نبردهای تروا (حدود ۱۲۰۰ سال قبل از میلاد) از له شده برگهای بومادران برای شفای زخم های سربازان و جلوگیری از خونریزی و عفونت در میدان جنگ، استفاده می کردند. به همین دلیل، نام علمی آن از این اسطوره یونانی (آشیل) گرفته شده است.

در طب سنتی آمریکا و نیز طب سنتی اروپا، بومادران برای کاهش تورم و بهبود درد مفاصل روماتیسمی تجویز می شود و چای داغ این گیاه برای درمان خانگی سرماخوردگی های سخت می باشد. امروزه گیاه پزشکان، بومادران را به عنوان یکی از داروهای ضد تب، سرماخوردگی های تب دار و آنفلوآنزا می شناسند و آن را به همراه آقطی و نعناء صحرایی تجویز می کنند.

بیشتر خواص درمانی این گیاه توسط یک گیاه پزشک به نام آچیلس کشف شد. نام علمی آن، میلفولیوم به معنی هزار برگ است که به شاخه های پر برگ بومادران اشاره دارد. از نظر بهداشت، این گیاه یک پاک کننده و تقویت کننده پوست است که این ویژگی ناشی از خواص قابض کنندگی بومادران است.

 

فهرست مطالب بسته کارآفرینی تولید بومادران :

بسته کارآفرینی تولید بومادران

بسته کارآفرینی تولید بومادرانبسته کارآفرینی تولید بومادران

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

    لینک کوتاه :
    0