کتاب فیزیولوژی رکود و نیاز سرمایی در درختان میوه مناطق معتدله


در حال بارگذاری
۱۴ مهر ۱۳۹۶
PDF
1.2 MB
37
38 بازدید
۱۸۰۰ تومان
خرید

کتاب آموزشی حاضر به زبان فارسی با عنوان فیزیولوژی رکود و نیاز سرمایی در درختان میوه مناطق معتدله ، مجموعه ای است آموزشی که برگیرنده فیزیولوژی استراحت و روش های خروج از آن در درختان میوه مناطق معتدله می باشد.

بررسی نیاز سرمایی درختان میوه مناطق معتدله و تطابق اقلیم های مورد کشت با ساعت های مورد نیاز سرمایی ارقام مختلف درختان نقشی مهم در سازگاری مدیریت مناسب و کارآمد در تولید محصولات میوه سردسیری دارد. در این راستا دانش فیزیولوژی و چگونگی ورود به دوره استراحت و تکمیل آن عناصر وابسته به این چرخه و یافتن زمان دقیق شروع و خاتمه از رکود ( استراحت ) و مدت زمان خفتگی عمیق و تغییر و تحولات بوجود آمده در این دوران و ساعت ها و واحدهای سرمایی لازم برای تکمیل آن برای متخصصین باغبانی بسیار ضروری می باشد. برای جلوگیری از مشکلات کمبود سرمای موثر می توان از روش های مختلف نظیر انتخاب رقم مناسب، انتخاب مکان مناسب جهت کشت، استفاده از تیمار های کوتاه کننده استراحت و یا تیمارهای جلوگیری از استراحت استفاده نمود.

انتخاب ارقام مناسب مهم ترین روش جهت جلوگیری از مشکلات عدم تامین نیاز سرمایی می باشد. به طور کلی مناطق بلند تر نسبت به مناطق پست تر دارای طول دوره سرمایی بیشتر می باشند، با ثبت مقدار دماهای موثر در این مناطق می توان به طور دقیقی نسبت به میزان سرما و توصیه رقم مناسب برای کشت در مناطق معتدل اقدام نمود. این کتاب آموزشی که حاصل نتایج تحقیقات انجام شده در مورد نیاز سرمایی ارقام مختلف درختان میوه سردسیری و با عنوان بررسی نیاز سرمایی ارقام میوه به نگارش در آمده است و برگیرنده فیزیولوژی استراحت و روش های خروج از آن در درختان میوه مناطق معتدله می باشد. امید است که این کتاب آموزشی مورد قبول پژوهشان و محققان باغبانی قرار گیرد.

 

فهرست کتاب آموزشی

دوره رکود در گیاهان

تعریف و تقسیم بندی رکود

چرخه رشد سالانه

نیاز سرمایی و عوامل موثر بر آن

روش های محاسبه نیاز سرمایی

سرمای ناکافی زمستان

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • همه لینک های دانلود تا 48 ساعت پس از پرداخت دارای اعتبار هستند.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.