دانلود کتاب پیوند در درختان میوه


در حال بارگذاری
۷ شهریور ۱۳۹۶
PDF
1.46 MB
17
۷۰۰ تومان
خرید

کتاب آموزشی حاضر به زبان فارسی با عنوان پیوند در درختان میوه ، مجموعه ای است آموزشی که به معرفی انواع روش های پیوند درختان میوه می پردازد.

افزایش گیاهان به دو روش جنسی ( بذر ) و روش غیر جنسی که شامل قلمه ( قدیمی ترین گیاهان مانند انگور، زیتون، توت، انار و انجیر توسط قلمه چوب سخت تکثیر شدند ) ، خوابانیدن ( به دلیل محدودیت تعداد و عدم اطلاع کافی در نحوه اجرا و شرایط آب و هوایی در ایران کمتر توصیه می شود )، ساقه رونده، پاگیاه، پاجوش ( به دلیل محدودیت تعداد پاجوش، امکان آسیب رسیدن  به درخت و عدم باردهی اقتصادی مناسب در بعدی باروری، کمتر توصیه می شود ) ، پیاز، ریزوم، غده، ریشه گوشتی، تقسیم بوته، کشت بافت ( روش جدید تکثیر آسان و سریع با قابلیت داشتن هم گروه های باغبانی با صفات یکسان و در برخی اوقات کشت مریستم، جنین و انتقال صفات خاص عاری از ویروس ) و پیوند می باشد.

از مهم ترین اهداف پیوند می توان به : روش های ازدیادی مناسب در گیاهانی مانند سیب و گردو که با سایر روش ها به سختی ازدیاد می شوند. قرار دادن گیاهی که دارای ریشه ضعیف است بر روی ریشه قوی و یا استفاده از پایه های مقاوم به شرایط نامناسب خاک مانند زهکش بد یا سنگینی خاک، مثلا آلوی میروبالان ( برای هسته دارها ) مقاوم به رطوبت خاک است و پایه بادام مقاوم به خشکی خاک می باشد. تغییر ارقام در گیاهان استقرار یافته با استفاده از روش سرشاخه کاری، مثلا باغی را با سیب ترش به باغی با سیب گلاب تبدیل کرد. تسریع در رسیدن به مرحله زایشی و باروری. تعمیر قسمت های آسیب دیده درختان، مطالعه بیماری های ویروسی. داشتن چندین نوع میوه مختلف در مرکبات یا هسته دارها، روی یک درخت یا یک پایه اشاره نمود.

فهرست کتاب آموزشی

تعاریف

ارتفاع محل پیوند

ارتفاع پیوند در برخی از درختان میوه

اصول مهم جهت انجام پیوند موفق

پیوند جوانه  ( کوپیوند )

پیوند سپری ( شکمی )

پیوند قاشی

پیوند وصله ای

پیوند لوله ای

پیوند شاخه

پیوند زبانه ای یا انگلیسی

پیوند تاجی ( پوست )

پیوند اسکنه

پیوند مجاورتی

پیوند پلی

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • همه لینک های دانلود تا 48 ساعت پس از پرداخت دارای اعتبار هستند.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.