دانلود کتاب طرز تهیه مونولیت خاک

دانلود کتاب الکترونیکی آموزشی طرز تهیه مونولیت خاک

  • فرمت فایل: PDF
  • حجم فایل: ۱٫۱ مگابایت
  • تعداد صفحات: ۱۵ صفحه
  • ناشر: جهاد کشاورزی

 

خرید
دانلود کتاب طرز تهیه مونولیت خاک

این کتاب آموزشی به زبان فارسی در زمینه طرز تهیه مونولیت خاک می باشد که که اطلاعات مفیدی در این باره در اختیار شما قرار می دهد.

خاکشناسان کشاورزی برای شناختن خاک و تعیین نوع خصوصیات و محدودیت های آن تنها به ظواهر و عوارضی که در سطح خاک مشاهده می کنند اکتفا نمی کنند، بلکه با حفر گودال هایی در نقاط مناسب اراضی سعی می نمایند اطلاعات کامل و دقیقی از خاک به دست آورند. گودالی که به این منظور در خاک حفر می شود پروفیل نامیده می شود.

ریشه گیاه هنگام رشد و نمو و نفوذ و گسترش در خاک باید از طبقات مختلف پروفیل عبور کند. ریشه در هر طبقه با شرایط خاصی که با طبقات دیگر متفاوت است روبرو خواهد شد. کارشناسان کشاورزی با حفر پروفیل و مطالعه طبقات مختلف خاک در صحرا و تجزیه نمونه های خاک در آزمایشگاه می کوشند به شرایط و خصوصیات محیط رشد ریشه پی ببرند و با استفاده از علوم و فنون ضمن رفع محدودیت های محیط زندگی، ریشه شرایط لازم را برای حداکثر بهره وری گیاه از محیط فراهم سازند.

مونولیت خاک وسیله ای است که این نیاز را برطرف می سازد. اگر بتوان به نحوی از پروفیل قالبی تهیه نمود که رابطه بین طبقات و خصوصیات آن مثل بافت و ساختمان و رنگ به طور طبیعی محفوظ بماند، به این قالب مونولیت گفته می شود.

دانلود کتاب طرز تهیه مونولیت خاک

فهرست مطالب

محلول ها و وسایل

محل پروفیل برای تهیه مونولیت

محلول پاشی اولیه

غشا استات سلولوزی

جدا نمودن مونولیت از جدار پروفیل

نصب پروفایل

تمیز کردن مونولیت

آخرین مرحله

محصولات سایت در زمینه خاک

product-catalogue id=’58’]

مزرعه نو
۳ دی ۱۳۹۴
27 بازدید